پاور سوئیچینگ صنعتی . ترانس صنعتی

ساخت وبلاگ
چکیده : پاور سوئیچینگ صنعتی ( ترانس ) دارای ولتاژ خروجی 12 و جریان 15 آمپر است. ورودی این منبع تغذیه از طری... با عنوان : پاور سوئیچینگ صنعتی . ترانس صنعتی بخوانید :

پاور سوئیچینگ صنعتی ( ترانس ) دارای ولتاژ خروجی 12 و جریان 15 آمپر است. ورودی این منبع تغذیه از طریق برق 110 و یا 220 ولت شهری تامین می گردد. معمولا منابع تغذیه بالای 5 آمپر تحت جعبه های فلزی ساخته می شوند به طوری که حرارت المان های قدرت ( ترانزیستور - ماسفت - دیود شاتکی ) در مجاورت بدنه با هوا دفع شده و خنک شوند.

 

پاور سوئیچینگ صنعتی . ترانس صنعتی

خروجی های DC این پاور صنعتی را از طریق دو ترمینال V- و V+ به بار الکتریکی وصل نمایید. قابل ذکر است که از هر قطب دو خروجی در نظر گرفته شده است این دو خروجی از طریق PCB منبع تغذیه به یکدیگر وصل هستند و عملا دو خروجی مستقل نیستند. در سمت راست ترمینال ها پیچی با نام  V+ ADV تعبیه شده است که با چرخاندن این پیچ می توانید ولتاژ خروجی را از 10.5 ولت الی 13.5 ولت تغییر دهید! این پیچ را فقط زمانی زیاد کنید که فاصله منبع تغذیه تا مصرف کننده DC خود بالای 5 متر است. با توجه به طول سیم بالا، افت ولتاژ متناسب با جریان گذرنده از سیم اتفاق می افتاد (قانون اهم) لذا با وجودی که به طور پیشفرض خروجی ترمینال های پاور 12 ولت است اما ولتاژی که به مصرف کننده میرسد؛، به نسبت طول و سطح مقطع کاهش یافته است که با افزایش ولتاژ سویچینگ قابل جبران است. 

پاور سوئیچینگ صنعتی . ترانس صنعتی

ترمینال های L و N مربوط به برق شهری AC است که باید با سیم سطح مقطع 1 به پریز وصل گردد. ترمینال کناری آن مربوط به "اتصال زمین" است. در صورتیکه در محل نصب چاه ارت دارید، این ترمینال را به سیم مربوطه وصل نمایید.

سوئیچینگ,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : پنجشنبه 25 آبان 1396 ساعت: 13:16